Parašyktie mums
Nuotolinė pagalba

Filtruoti

Kaina
-
Prekės tipas
Nesvarbu
Gamintojas
Nesvarbu
Formatas
Popieriaus tipas
Nesvarbu
Įrišimas
Viršelis
Tipas
Nesvarbu
Spausdinimo technologija
Spalvos nr.
Nesvarbu
Atverčiamas viršus
Automatinis
Rašalo spalva
Nesvarbu
Korpuso spalva
Nesvarbu
Laikymo zona
Rinkiniai
Skirta
Nesvarbu
Produkto rūšis
Nesvarbu
Galvutės tipas
Nesvarbu
Grafito kietumas
Viršelio tipas
Nesvarbu
Antspaudo forma
Nesvarbu
Pagalvėlės spalva
Nesvarbu
Spaudo tipas
Nesvarbu
Pagalvėlės tipas
Nesvarbu
Datatorius
Vokelio tipas
Nesvarbu
Gazuotas
Laikiklio tipas
Nesvarbu
Sulankstymo būdas
Nesvarbu
Kategorija
Nesvarbu
Saugumo klasė
Nesvarbu
Jungtis
Nesvarbu
Kalba
Nesvarbu
Lietuviškų raidžių klavišai
Rinkinys
Rusiškų raidžių klavišai
Atminties dydis
Nesvarbu
Ekrano dydis
Nesvarbu
Maržos skaičiavimas
Mokesčių skaičiavimas
Šaknies skaičiavimas
Valiutos keitimas
Jungiklis
Ergonomiška
Medžiaga
Nesvarbu
Su porankiais
Apšvietimo tipas
Nesvarbu
Cokolis
Nesvarbu
Energijos klasė
Nesvarbu
Matmenys
Nesvarbu
40 x 60 cm
50 x 70 cm
Paviršius
Nesvarbu
Rėmas
Amžius
Rodyti produktus

Drobė yra universalus tapymo paviršius, kuris gali būti įvairių formų, dydžių, struktūros, kad atitiktų bet kokius poreikius ir kiekvieną biudžetą. Ant drobės galima piešti akvarele, tempera, tačiau labiausiai tinka tapymui aliejiniais ar akriliniais dažais. Ji tinkama viskam – ir mažiems, subtiliems paveikslams, ir dideliems, ekspresyviems darbams. Tai tapymo paviršius, kuris ne tik suteikia malonius pojūčius palietus teptuku, tačiau dar yra ir akivaizdžiai ilgaamžis.

Kaip išsirinkti drobę piešimui?

Renkantis drobę, reikia atsižvelgti į daugybę dalykų, tokių kaip audinys, jo tekstūra ir gruntavimas. Visa tai turi įtakos drobės kokybei ir tam, kokiai tapybos rūšiai ji labiausiai tinka. Drobės gali būti užtrauktos ant porėmio, užklijuotos ant kartono, susuktos į ritinį (kai reikia pačiam ištempti ant porėmio). Užtemptos gali būti pačių įvairiausių dydžių ir įvairiausių formų: stačiakampės, apvalios, ovalios.

Nuspręskit kokios jums drobės reikia

Daugumoje drobių naudojamas audinys yra linas arba medvilnė. Iš šių dviejų, linas yra laikomas geriausiu dėl paviršiaus kokybės ir ilgaamžiškumo, tačiau yra ir labai brangus. Medvilnė yra pigesnis pasirinkimas, suteikiantis puikų ir pakankamai patvarų, kokybišką paviršių tapymui. Šio tipo drobė tarnauja ilgai, laikui bėgant išlaiko lankstumą ir yra atspari cheminiams pažeidimams.

Skirtingos drobės tekstūros tinka skirtingiems tapybos tipams. Lygus, smulkiai austos drobės paviršius geriausiai tinka smulkesniems, detaliems darbams, o šiurkštesnis grūdėtas – plačiam teptuko potėpiui, taip pat didesnio dydžio paveikslams; puikiai tinka pastos technikoms ir darbui naudojant menteles ar peilius.

Norint sukurti paveikslą, kuriame atsispindėtų tikrosios dažų spalvos, dauguma drobių dengiamos gruntu, neleidžiančiu dažams įsigerti į audinį. Gruntu drobės dengiamos iš anksto, ir parduodamos jau paruoštos naudoti. Įprastai universaliu gruntu padengtos drobės tinkamos ir aliejiniams dažams, ir akrilui. Tačiau prieš perkant tinkamumą visuomet pravartu pasitikslinti.

Apvali drobė ar stačiakampė

Labiausiai paplitę tapybos ant drobės formatai – kvadratas ir stačiakampis. Tačiau ir apskritas paveikslas, arba tondas, yra žinomas nuo seniausių laikų. Jis buvo ypač būdingas renesanso laikotarpių Italijoje. Stačiakampės drobės yra klasikinis, „saugus“ pasirinkimas. Ovalios ir apvalios formos kūrėjui atveria naujas galimybes jas pritaikyti vaizduojamajame mene ir yra labai dekoratyvios.

Apskritimas ar ovalas ypač tinka tapyti švelnių ar griežtų linijų abstrakcijoms. Portretai, jūros peizažai, mėnulis, gėlės ir daugelis kitų objektų puikiai atsiskleidžia ant apvalios drobės.

Drobės formos pasirinkimas priklauso nuo tapymo temos, numatomos darbo paskirties, bet labiausiai nuo kiekvieno tapytojo asmeninio sumanymo.

Dydis

Drobės dydžio pasirinkimas priklauso nuo norimų atvaizduoti objekto proporcijų, tapymo stiliaus ar net vietos, kurioje kabės paveikslas. Pradedantiesiems menininkams patariama rinktis vidutinio dydžio drobes (30x40 arba 40x50 cm). Tokio dydžio paveikslas tiks beveik bet kokiame interjere, pajusite darbo mastą, tačiau nepavargsite piešti. Laikui bėgant, įsisavinus tapybos technikas, bus lengviau imtis tapyti paveikslą ant didelės drobės. Žinoma griežtomis taisyklėmis susisaistyti neverta, geriau drąsiai bandyti ir atrasti savo darbams tinkamiausia drobės dydį.

Drobė ant kartono ar medvilninė

Tam, kad ant drobės būtų patogu piešti, ji ištempiama ant porėmio, nuo kurio ir priklauso drobės dydis. Medvilninę drobę ant porėmio galima užtempti ir patiems, tačiau įsigiję jau paruoštą, būsite tikri, kad drobė užtempta tinkamai ir kruopščiai.

Drobė ant kartono – tai ta pati grynos medvilnės drobė, tik priklijuota prie kartono plokštės. Tokia drobė (pavyzdžiui Toppoint) yra lengvesnė ir pigesnė. Ją eskizams dažnai naudoja tie, kurie dar tik mokosi tapyti ir nori patobulinti piešimo įgūdžius. Ją taip pat patogu pasiimti su savimi į lauką ar transportuoti. Tik rinkdamiesi tokios drobės nepainiokite su gruntuotu kartonu.